• 39408 marta o'qildi
Toshkent davlat yuridik universiteti magistraturasiga kunduzgi, sirtqi, kechki va masofaviy ta’lim shakllari bo‘yicha o‘qishga qabul qilinadi.
O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun TDYuU magistraturasiga kirish imtihonlari 5-avgustdan 25-avgustgacha bo‘lgan muddatda test sinovlari shartida o‘tkaziladi.
Test sinovlari Davlat test markazi tomonidan o‘tkaziladi.
Test sinovlari o‘tkaziladigan fanlarlarning o‘quv dasturlari hamda o‘quv adabiyot (darslik va o‘quv qo‘llanma)larining ro‘yxati test sinovlari boshlanishidan kamida 2 oy oldin test topshiriqlarini shakllantirish uchun Davlat test markaziga taqdim etiladi va TDYuU veb-saytiga joylashtiriladi.
• TDYuU magistraturasiga o‘qishga kirish uchun abiturientlar O‘zbekiston Respublikasi Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali yoki Davlat test markazining rasmiy veb-sayti orqali ro‘yxatdan o‘tadi.
• Abiturientlar har yili 1-iyuldan 30 iyulgacha (shu kuni ham) bo‘lgan muddatda ro‘yxatdan o‘tadi.
Ro‘yxatdan o‘tish uchun zarur hujjatlar:
• oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom (yoki diplomdan ko‘chirma — O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim muassasalarini davlat granti bo‘yicha o‘qib tugatganlar uchun) berilgan ta’lim muassasasi nomi, seriyasi, raqami;
• xorijiy tilni V2 darajasida bilish darajasi to‘g‘risidagi milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikat;
• davlat stipendiyalari bilan taqdirlash to‘g‘risidagi hujjat — mavjud bo‘lganda.
Test sinovi topshiriladigan fanlar majmuasi, baholash mezonlari, test topshiriqlari soni hamda vaqt me’yorlari TDYuU tomonidan Davlat test markazi bilan kelishgan holda belgilanadi.
Toshkent davlat yuridik universiteti magistraturasiga xorijiy fuqarolarni o‘qishga qabul qilish tartibi.

• 41049 количество просмотров
Прием в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета осуществляется по очной, заочной, вечерней и дистанционной форме обучения.
Вступительные экзамены в магистратуру Ташкентского государственного университета для граждан Республики Узбекистан будут проводиться с 5 по 25 августа в форме тестирования.
Испытания проводит Государственный центр тестирования.
Перечень учебных программ и учебников (учебных пособий) по тестируемым предметам должен быть представлен в Государственный центр тестирования для формирования тестовых заданий не менее чем за 2 месяца до начала тестирования и размещен на сайте ТГЮУ.
Для поступления в магистратуру Ташкентского государственного университета поступающие регистрируются через Единый интерактивный портал государственных услуг Республики Узбекистан или официальный сайт Государственного центра тестирования.
Претенденты должны регистрироваться ежегодно с 1 по 30 июля (в тот же день).
Документы, необходимые для регистрации
• наименование, серия, номер учебного заведения, по которому выдается диплом о высшем образовании (или выписка из диплома - для выпускников высших учебных заведений Республики Узбекистан по государственному гранту)
• национальный или эквивалентный ему международный сертификат о знании иностранного языка на уровне В2;
• документ о присуждении государственной стипендии — при наличии.
Набор предметов, подлежащих тестированию, критерии оценивания, количество тестовых заданий и нормы времени определяются ТГЮУ по согласованию с Государственным центром тестирования.
Порядок приема иностранных граждан в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета.
Порядок приема отдельных категорий поступающих в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета без вступительных испытаний